Zaproszenie na konferencję: Teatr historii lokalnych

Instytut Nauk o Kulturze i Studiów Interdyscyplinarnych serdecznie zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej „Teatr historii lokalnych”, poświęconej teatrowi środkowoeuropejskiemu, zajmującemu się szeroko rozumianą lokalnością: historią i tożsamością miejsca, w którym funkcjonuje, a także uwikłaniem w lokalną politykę. Konferencja odbędzie się w dniach 24-25 września 2014 w Sali Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Organizatorem konferencji jest Zakład Teatru i Dramatu INKSI Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wraz z partnerami: Instytutem Wiedzy Filmowej i Teatralnej Słowackiego Instytutu Nauk, Katedrą Studiów Teatralnych, Filmowych i Medialnych Uniwersytetu w Ołomuńcu oraz Węgierskim Muzeum i Instytutem Teatralnym w Budapeszcie. Projekt został dofinansowany przez International Visegrad Fund w ramach Small Grants Program.

Więcej informacji na stronie konferencji: http://inksi.us.edu.pl/konferencja-teatr-historii-lokalnych/