Wykłady gościnne prof. Gerharda Banse

W dniach 18-19 listopada na Wydziale Filologicznym UŚ odbędzie się cykl wykładów gościnnych prof. dr hab. Gerharda Banse – socjologa, filozofa i kulturoznawcy, profesora emeritusa Uniwersytetów w Karlsruhe, w Cottbus i w Poczdamie, autora licznych publikacji na temat współczesnej kultury, techniki i etyki społeczeństwa informacyjnego. Profesor jest współtwórcą międzynarodowej sieci naukowej Cultmedia oraz serii wydawniczej Cultural Diversity and New Media w berlińskim wydawnictwie Trafo; z Uniwersytetem Śląskim był związany jako współzałożyciel Międzynarodowego Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Społeczeństwa Informacyjnego (CRI), które działało przy wydziale WNS. Profesor Banse jest profesorem wizytującym Instytutu Nauk o Kulturze i Studiów Interdyscyplinarnych UŚ i przyjeżdża na zaproszenie Zakładu Komunikacji Kulturowej INKSI UŚ, z którym współpracuje od wielu lat.
Nowe Media Kultura Technika2