Spotkania adaptacyjne dla nowych studentów

Kalendarz dla I roku studiów licencjackich i magisterskich

bluzy-us

3 października

11:00 – Inauguracja ogólnouczelniana (Wydział Nauk Społecznych, Aula im. Kazimierza Popiołka, Katowice, ul. Bankowa 11, dotyczy także studentów kulturoznawstwa i kultur mediów).
Dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

4 października

1. Początek zajęć dydaktycznych na kierunkach kulturoznawstwo i kultury mediów.
2. Obowiązkowe spotkania I roku z Dyrekcją Instytutu (Wydział Filologiczny, Katowice, Plac Sejmu Śląskiego 1, piętro II, sala 208):

• 10:00-10:45 I rok I stopnia – kulturoznawstwo (I LIC K)
  • 11:00-11:45 I rok I stopnia – kultury mediów (I LIC KM)
  • 12:00-12:45 I rok studiów II stopnia – kulturoznawstwo i kultury mediów (I MU K i I MU KM).

3. Wykład wprowadzający – kulturoznawstwo, I LIC – wtorek, 4 października, 13:15, sala 205 (w ramach wykładu z historii filozofii, zgodnie z harmonogramem) – prowadzenie mgr Jakub Dziewit.

5 października

11:00 Inauguracja wydziałowa (Wydział Filologiczny w Sosnowcu, ul. Grota-Roweckiego 5 – dotyczy także studentów z Katowic, w tym kulturoznawstwa i kultur mediów).
Dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

6 października

1. Zajęcia zgodnie z harmonogramem
2. Wykład wprowadzający – kultury mediów, I LIC – czwartek, 6 października, 11:30, sala 208 (w ramach wykładu z ekranów w kulturze, zgodnie z harmonogramem) – prowadzenie mgr Jakub Dziewit.

21, 24, 27 października

9:00-12:00 Obowiązkowe spotkania informacyjno-adaptacyjne dla studentów Wydziału Filologicznego w Katowicach (Wydział Filologiczny, Katowice, Plac Sejmu Śląskiego 1, Sala Rady Wydziału, V piętro) – szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.

INFORMACJA O WYKŁADZIE WPROWADZAJĄCYM DLA I ROKU LICENCJATU

Studentów I roku studiów licencjackich zapraszamy do udziału w wykładach wprowadzających w sztukę studiowania, które poprowadzi mgr Jakub Dziewit z Zakładu Teorii i Historii Kultury INKSI UŚ. Terminy podane są powyżej. Wykład ułatwi wejście w świat akademicki, zaprezentuje różne możliwości stojące przed studentami kulturoznawstwa i kultur mediów, zapozna z podstawowymi informacjami, które są niezbędne, by szybko odnaleźć się w nowym środowisku i sprawnie w nim funkcjonować.