Nowy numer czasopisma „Anthropos?”: Podróż do źródła

Podróż do źródła. „Anthropos?” 26/2017, red. nacz. Aleksandra Kunce, UŚ.

Ukazał się nowy monograficzny numer czasopisma „Anthropos?”  powracający do źródła. Teksty dostępne są na stronie: http://www.anthropos.us.edu.pl

Czym jest źródło? Czym byłby dzisiaj powrót do źródła? Dlaczego mielibyśmy chcieć powrotu? W jaki sposób myślenie o źródle transformuje pojmowanie człowieka i wspólnoty? Na ile podróżowanie do tego, co istotne/pierwsze byłoby w stanie sprostać humanistycznej nadziei na odnowienie życia?

Autorzy: Jacek Surzyn, Aleksandra Kunce, Miłosz Markiewicz, Jerzy Gorzelik, Ilona Copik, Katarzyna Szkaradnik, Mariusz Jochemczyk, Rafał Kowalski, Paweł Paszek, Agata Stronciwilk, Frank A. Salamone, Edward Adeyanju, Barbara Orzeł, Agata Picheń

Recenzenci: Dmitri Bondarenko (Rossíiskaya akadémiya naúk, Rossijskij gosudarstvennyj gumanitarnyj universitet), Wojciech Browarny (Uniwersytet Wrocławski), Przemysław Czapliński (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), Anna Grzegorczyk (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), Marzenna Jakubczak (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie), Zbigniew Kadłubek (Uniwersytet Śląski w Katowicach), Waldemar Kuligowski (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), Jana Raclavská (Ostravská univerzita), Małgorzata Radkiewicz (Uniwersytet Jagielloński), Anna Wieczorkiewicz (Uniwersytet Warszawski), Dorota Wolska (Uniwersytet Wrocławski), Piotr Zwierzchowski (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy)

Redakcja czasopisma „Anthropos?”:

Redaktor naczelny: Aleksandra Kunce

Sekretarz redakcji: Paweł Paszek

Rada Naukowa: Magdalena Abraham-Diefenbach (Niemcy), Dariusz Kulas (Polska), Martyna Markowska (Finlandia), Tadeusz Miczka (Polska), Ekaterina Nikitina (Rosja), Tadeusz Sławek (Polska), Olga Topol (Wielka Brytania)

Adres redakcji:

„Anthropos?”