Dr Jacek Mikołajczyk, pracownik INKSI, dyrektorem Teatru Syrena

Dnia 1 września dr Jacek Mikołajczyk objął stanowisko dyrektora Teatru Syrena w Warszawie. W konkursie pokonał szesnastu kandydatów. Zdaniem przewodniczącej komisji konkursowej prezydent m. st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, jego koncepcja oparta jest na atrakcyjnym repertuarze musicalowym i muzyczno-teatralnym. „Odpowiada na potrzeby szerokiej publiczności i wpisuje się w wizję Warszawy jako miasta dysponującego zróżnicowaną ofertą kulturalną” – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Jacek Mikołajczyk od 2010 roku pracuje jako adiunkt w INKSI w Zakładzie Teatru i Dramatu. Jest absolwentem kulturoznawstwa na UŚ. Również w Katowicach obronił pracę doktorską. Gościnnie wykładał na University of Washington w Seattle (USA) oraz na Wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego. Jest stypendystą Fulbrighta. Wydał kilka książek, m.in. Musical nad Wisłą, Operetka przy Nowym Świecie oraz zredagował kilka publikacji wydanych przez Wydawnictwo UŚ. Jest również reżyserem teatralnym, wyreżyserował m.in. Rodzinę Addamsów w Gliwickim Teatrze Muzycznym oraz Zakonnicę w przebraniu w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

Foto: Paweł Rybałtowski