XLIX Inauguracja Roku Akademickiego w Uniwersytecie Śląskim

W poniedziałek 3 października 2016 roku o godz. 11:00 na Wydziale Nauk Społecznych w auli im. Kazimierza Popiołka rozpocznie się ogólnouczelniana czterdziesta dziewiąta uroczystość inauguracyjna roku akademickiego. JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyk oraz Senat Uniwersytetu Śląskiego zapraszają społeczność akademicką do udziału w inauguracji.

W programie przewidziano m.in.: przemarsz orszaku z rektoratu na Wydział Nauk Społecznych, ceremonię przekazania insygniów rektorskich oraz towarzyszące jej wystąpienie okolicznościowe rektora składającego urząd prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia i przemówienie inauguracyjne JM Rektora prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka.

Podczas uroczystości inaugurującej rok akademicki 2016/2017 nowo przyjęci studenci oraz doktoranci Uniwersytetu Śląskiego złożą ślubowanie akademickie i otrzymają indeksy. Wręczona zostanie również nagroda Pro Scientia et Arte honorująca pracowników Uniwersytetu Śląskiego za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. W tym roku otrzymali ją: prof. zw. dr hab. Marek Szczepański z Wydziału Nauk Społecznych oraz prof. zw. dr. hab. Janusz Janeczek z Wydziału Nauk o Ziemi, który podczas uroczystości wygłosi wykład inauguracyjny „Mineraloga podróż do wnętrza człowieka”.

Wydarzenie będzie transmitowane przez Telewizję internetową Uniwersytetu Śląskiego.

W związku z XLIX uroczystą inauguracją roku akademickiego 2016/2017 na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek ogłasza poniedziałek 3 października 2016 r. dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.