Inauguracja roku akademickiego

Zapraszamy wszystkich studentów i pracowników na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2013/2014, która odbędzie się w środę 2 października 2013 r. o godz. 11.00 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych (Katowice, Bankowa 11).

W programie przewidziano przemarsz orszaku z rektoratu na Wydział Nauk Społecznych, immatrykulację studentów oraz wystąpienie przedstawicieli nowo przyjętych studentów i doktorantów, nadanie tytułu Profesora Honorowego Uniwersytetu Śląskiego profesorowi Wolfgangowi Kleemannowi z Uniwersytetu Duisburg-Essen. Przemówienie inauguracyjne wygłosi JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Podczas inauguracji wręczona zostanie także nagroda „Pro Scientia et Arte”. Nagrodę przyznaną w uznaniu wybitnych dokonań w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych odbierze prof. zw. dr hab. Jerzy Łuczka z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii. Laureat wygłosi wykład inauguracyjny „Teleportacja: jeszcze fantastyka czy już rzeczywistość”. W związku z uroczystością ogłoszono dziś godziny rektorskie. Inauguracja będzie również transmitowana online.