Doktorant INKSI mgr Miłosz Markiewicz wyróżniony przez JM Rektora UŚ

Miło nam poinformować, że mgr Miłosz Markiewicz, doktorant prof. dr hab. Aleksandry Kunce (Zakład Estetyki i Antropologii Przestrzeni INKSI UŚ) otrzymał Wyróżnienie JM Rektora dla najlepszych doktorantów. Serdecznie gratulujemy!

Wyróżniający się studenci, doktoranci oraz słuchacze Uniwersytetu Śląskiego uhonorowani zostali podczas tegorocznej gali wręczenia wyróżnień JM Rektora UŚ. Uroczystość odbyła się w czwartek 21 czerwca 2018 roku w katowickim Kinoteatrze Rialto.

O konkursie

Organizowany od 2009 roku konkurs stanowi zachętę do aktywnego studiowania oraz podejmowania działań na rzecz środowiska akademickiego i społecznego. Adresowany jest do studentów, doktorantów, a także słuchaczy Uniwersytetu Śląskiego Dzieci, Uniwersytetu Śląskiego Młodzieży i Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku UŚ. W tegorocznej edycji uhonorowanych zostało 38 osób wyróżniających się zaangażowaniem w działalności naukowej, popularnonaukowej, społecznej czy kulturalnej, wspierających życie studenckie lub posiadających znaczące osiągnięcia artystyczne bądź sportowe. Rozstrzygnięty został również konkurs na Studenta i Doktoranta Roku. Spośród wszystkich laureatów X edycji konkursu społeczność akademicka wybrała osoby, które ze względu na swoją działalność bądź osiągnięcia zasłużyły na szczególne wyróżnienie. Studentką Roku została Martyna Gwóźdź z Wydziału Prawa i Administracji UŚ, natomiast tytuł Doktorantki Roku został przyznany Dorocie Lipińskiej z Wydziału Filologicznego UŚ.